Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

Pielgrzymka
do Ziemi Świętej
29.04-7.05.2013 r.


337921

XIII Koncert "Kochamy Cię Święty Mikołaju"

W Bydgoszczy po raz trzynasty zorganizowano salezjański koncert charytatywny „Kochamy Cię, Święty Mikołaju”. Wszystko to dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, wychowanków domów dziecka oraz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Sala widowiskowa bydgoskiej Opery Nova została wypełniona po brzegi publicznością. W trakcie spotkania całych rodzin i gości zbierane były pieniądze na wspólny wyjazd integracyjny, który odbędzie się w 2016 r. Poprzednia, piąta jego edycja pod nazwą „Nie jesteś sam”, odbywała się w Zakopanem.

Poprzednie lata pokazały, że uczestnicy wyjazdów bardzo sobie cenią to doświadczenie. - Musimy zrozumieć, że dzieci dotknięte cierpieniem, czują się nie tyle wykluczone, co trochę inne i nie zawsze po takich doświadczeniach znajdują wspólny język ze swoimi rówieśnikami. Stąd dla moich pacjentów jest to doświadczenie innego, pełnego życia. Będąc stale w szpitalu, pod presją choroby, leczenia, oni mogą nagle wyjechać i zachowywać się zupełnie normalnie. I to jest niezwykły most, który możemy im dać - powiedział kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum w Bydgoszczy prof. Mariusz Wysocki.

Uczestników do wspólnej zabawy zaprosili wolontariusze Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży oddział Bydgoszcz. Specjalnym gościem koncertu był magik i iluzjonista, Zbigniew „Brozi” Brzozowski. - Tam, gdzie jest młodzież, tam są salezjanie. Tam jest również św. ksiądz Jan Bosko. Nasz koncert ma bardzo szczytny cel. Są z nami dzieci potrzebujące opieki, miłości, czyli tego wszystkiego, co chciał oraz co zapewniał właśnie św. ks. Bosko w swoim pierwszym oratorium - powiedział prezes Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży Oddziału w Bydgoszczy ks. Krzysztof Rudziński SDB.

Zabawa artystyczna odbywała się w kilku wymiarach. Była muzyka, teatr, rękodzieło oraz wspomniany iluzjonista. - Od kilku tygodni wolontariusze jak i niespodziewani ludzie - „nasze anioły” - przygotowywały m.in. ozdoby świąteczne, które można było nabyć podczas przerwy koncertowej. Także w ten sposób wspierając planowany wyjazd - powiedziała Joanna Sumisławska, członek zarządu Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży oddział Bydgoszcz.

Nieodłącznym dopełnieniem, a może najważniejszym elementem koncertu charytatywnego są odwiedziny św. Mikołaja z wolontariuszami u małych pacjentów kliniki. 

 
 

 

Dodatek: Galeria zdjęć

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu