Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

Pielgrzymka
do Ziemi Świętej
29.04-7.05.2013 r.


358600

Szczecin, 81 Zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych

 W dniach 25-27 stycznia 2019 r., w Szkołach Salezjańskich na Ku Słońcu w Szczecinie, odbył się 81. zjazd formacyjny Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, którego tematem było hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie: "Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa."

Zjazd rozpoczęliśmy nabożeństwem pokutnym oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której mieliśmy okazję powiedzieć Jezusowi, za co jesteśmy wdzięczni. Wieczorem mogliśmy napisać na karteczkach pytania, które chcielibyśmy zadać księżom.
Podczas zjazdu był czas na pracę w grupach: rozważaliśmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 1,26-38), fiat Maryi. W czasie zjazdu było wiele momentów, kiedy to mieliśmy możliwość podzielenia się swoim świadectwem wiary, o naszych trudnościach w jej wyznawaniu: zarówno na forum grupy, jak i w prywatnych rozmowach z bratem i siostrą lub z salezjanami.
Oprócz czasu dla ducha nie zabrakło też czegoś dla ciała. Odbyła się bitwa na śnieżki oraz lepienie bałwana SWE. Chętni mogli pograć w siatkówkę, a imprezę sobotniego wieczoru rozkręcali DJ Kasia i Józek ze wspólnoty SWE Szczecin: nie brakowało naszych tańców pielgrzymkowych, m.in. belgijki.
W zjeździe brała udział młodzież, która była lub jest związana z Salezjańską Pielgrzymką Ewangelizacyjną, Pustynią Miast. Były również osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z wspólnotami salezjańskimi. Zjazd był pięknym doświadczeniem, umocnieniem wiary i spotkania z drugim człowiekiem.

Dodatek: Galeria zdjęć

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu