Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

Pielgrzymka
do Ziemi Świętej
29.04-7.05.2013 r.


358600

Oratoria

Oratorium to miejsca codziennych spotkań młodzieży, prowadzone przez salezjanów. Realizują one cztery podstawowe wymiary, jakie postawił św. Jan Bosko. Tak więc Oratoria są dla młodzieży:

  • - podwórkiem,
  • - szkołą,
  • - parafią,
  • - domem.

1. Podwórko. Jest to miejsce, w którym spotykają się przyjaciele. Może być to przyjaźń zarówno na jeden dzień, jak i na całe życie. Mogą się tutaj spotkać, porozmawiać, pobawić, czy pograć w jakąś grę. Zawsze wszyscy będą dobrze przyjęci.

2. Szkoła. Jest to szkoła w której dzieci i młodzież uczy się i przygotowuje do przyszłego życia. Są tutaj prowadzone korepetycje, zajęcia wyrównawcze i nauka języków obcych itp.

3. Parafia. Oratorium jest to miejsce nie tylko zabawy i rozrywki, ale także dzieci i młodzież znajdują tutaj czas na wspólne modlitwy, rozważania, czyli jest to miejsce na ewangelizację i spotkania z Bogiem.

4. Dom. Każdy kto tutaj przyjdzie, znajdzie atmosferę prawdziwego domu rodzinnego. Wiadomo, że w codziennym życiu zdarzają się różne sytuacje - dzieci i młodzież zawsze zastaną tutaj otwarte drzwi, mogą przyjść, coś zjeść, ogrzać się.

Nasze oratoria są więc miejscem codziennych spotkań młodzieży. Przy oratoriach odbywają się zazwyczaj spotkania grup zrzeszonych w Salezjańskim Ruchu Młodzieżowym, lokalizowane są świetlice, organizowane są imprezy okolicznościowe i akcje wyjazdowe dla młodzieży.

Oratoria prowadzone są przez salezjanów - księży i osoby świeckie oraz animatorów młodzieżowych.

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu