Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

398219

Oratoria

Oratorium to miejsca codziennych spotkań młodzieży, prowadzone przez salezjanów. Realizują one cztery podstawowe wymiary, jakie postawił św. Jan Bosko. Tak więc Oratoria są dla młodzieży:

  • - podwórkiem,
  • - szkołą,
  • - parafią,
  • - domem.

1. Podwórko. Jest to miejsce, w którym spotykają się przyjaciele. Może być to przyjaźń zarówno na jeden dzień, jak i na całe życie. Mogą się tutaj spotkać, porozmawiać, pobawić, czy pograć w jakąś grę. Zawsze wszyscy będą dobrze przyjęci.

2. Szkoła. Jest to szkoła w której dzieci i młodzież uczy się i przygotowuje do przyszłego życia. Są tutaj prowadzone korepetycje, zajęcia wyrównawcze i nauka języków obcych itp.

3. Parafia. Oratorium jest to miejsce nie tylko zabawy i rozrywki, ale także dzieci i młodzież znajdują tutaj czas na wspólne modlitwy, rozważania, czyli jest to miejsce na ewangelizację i spotkania z Bogiem.

4. Dom. Każdy kto tutaj przyjdzie, znajdzie atmosferę prawdziwego domu rodzinnego. Wiadomo, że w codziennym życiu zdarzają się różne sytuacje - dzieci i młodzież zawsze zastaną tutaj otwarte drzwi, mogą przyjść, coś zjeść, ogrzać się.

Nasze oratoria są więc miejscem codziennych spotkań młodzieży. Przy oratoriach odbywają się zazwyczaj spotkania grup zrzeszonych w Salezjańskim Ruchu Młodzieżowym, lokalizowane są świetlice, organizowane są imprezy okolicznościowe i akcje wyjazdowe dla młodzieży.

Oratoria prowadzone są przez salezjanów - księży i osoby świeckie oraz animatorów młodzieżowych.

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu