Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

398219

Wolontariat europejski

W roku 2007 zainicjowaliśmy naszą obecność na polu wolontariatu międzynarodowego.

1. Nasza wolontariuszka Dagmara w ramach EVS przebywała  we Włoszech w Chiari, w Centro Giovanile 2000. - Rok szkolny 2007-2008.

2. W tym samym roku szkolnym (2007-2008) w naszym oddziale w Szczecinie Wielgowie gościliśmy dwóch wolontariuszy z Włoch. Ich pobyt w Polsce realizowany był w ramach współpracy z włoską organizacją La Federazione SCS/CNOS (Servizio Civile Salesiano / Centro Nazionale delle Opere)

3. Status „organizacji goszczącej” (EVS w ramach Programu „Młodzież w działaniu”) posiada oddział w Bydgoszczy. Obecnie poszukujemy wolontariuszy o salezjańskich „korzeniach”.

4. W roku szkolnym 2008-2009 w Oratorium św. Jana Bosko w Szczecinie (ul. Wietkiewicza 64) gościmy dwóch wolontariuszy w ramach współpracy z włoską organizacją La Federazione SCS/CNOS (Servizio Civile Salesiano / Centro Nazionale delle Opere).

 

Osoby z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego zainteresowane wolontariatem poza granicami Polski prosimy o kontakt z ks. Mariuszem (prezes@sswm.org) lub z księżmi prezesami z poszczególnych oddziałów.

Osoby wyjeżdżające z Polski pragniemy wysyłać do członków salezjańskiej sieci Don Bosco Youth Net, lub innych placówek salezjańskich.

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu