Zainstaluj Flash Player'a!
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, ul. św. Jana Bosko 1, 64-920 PIŁA, tel.: +48 67 352 27 55; fax.: +48 67 351 67 73
Zainstaluj Flash Player'a!

398218

Zlot MGS-u 2008

Młodzież z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego spotkała się w Pile.
Ostatni weekend września zgromadził w mieście Staszica ponad 700 młodych ludzi z terenu północno-zachodniej Polski.Oprócz młodego wieku wszystkich łączyła sympatia do Księdza Bosko i jego misji wychowawczej wśród młodzieży.
W piątkowy wieczór zlot rozpoczęło Nabożeństwo Jedności, podczas którego różne wspólnoty młodzieżowe uświadamiały sobie salezjańskie korzenie. Wyrazem jedności w charyzmacie księdza Bosko była obecność księdza Inspektora, który zawiązał wielką wspólnotę Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego.
Ten wieczór dał okazję do przeżycia sakramentu pojednania. Świadectwo wychodzącego z uzależnienia narkomana oraz przedstawienie teatru KOD pt. „Boże zaułki” pomogły uczestnikom zrozumieć różne drogi, jakimi człowiek podążą przez życie.
Hasło zlotu – „Z nami jest Bosko” zostało dopełnione treściami Roku Świętego Pawła. To właśnie drodze wiary i zaufania do Boga, jaką przeżył święty Paweł poświęcona była praca w kilkudziesięciu grupach, w których uczestniczyła młodzież.


Sobotnie przedpołudnie wypełnił również marsz ulicami miasta. Trzy stacje dały okazję do refleksji nad Chrystusem jako Drogą, Prawdą i Życiem, ale stały się także momentem świadectwa wobec przechodniów. Centralnym punktem tego dnia była uroczysta Eucharystia celebrowana u stóp budowanej świątyni w parafii pw. św. Jana Bosko w Pile.
Popołudnie wypełniła wspólna radość, zabawa oraz spotkanie z wolontariuszami misyjnymi, którzy w tym roku wrócili z Afryki.
Młodzież spędziła ten wieczór na placu przy pomniku Jana Pawła II. Tam najpierw odbył się koncert „Stróżów poranka”, a następnie Jasnogórski Apel Młodych animowany przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Po Apelu młodzież jeszcze przez godzinę czuwała na modlitwie w kościele p.w. św. Rodziny. Msza święta rozpoczęta przed północą zakończyła VI Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego.


Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu tegorocznego zlotu. Szczególne podziękowania kieruję do Dyrektorów salezjańskich wspólnot z Piły oraz Dyrekcji państwowych szkół, które przyjęły nas z wielką gościnnością.
Kolejny Zlot już we wrześniu 2010 roku. Zapraszamy.


 

tydzień w obiektywie
wszystkie zdjęcia
szuflada - rozmaitości
Przesłanie Księdza Generała Pasquala do Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego
Śnijcie wielkie rzeczy oraz z...
więcej
Tekst Listu Ojca Świętego Franciszka do młodych przed Synodem
- Chciałem, abyście byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was - pisze Ojciec Święty Franciszek w liście do młodych z okazji...
więcej
Film o Błogosławionych Oratorianach
Święci są nie tyle do podziwiania, ile bardziej do naśladowania. Ukazują zarazem, że w każdym czasie i w każdych okolicznościach można...
więcej
Program Duszpasterstwa Młodzieżowego 2013/2014
Ksiądz Bosko i Jego Duchowość
więcej
 projekt i wykonanie WIP-media - www.police.info.pl   |   optymalizacja i CMS - Radziu.eu