Wolontariat Europejski

W roku 2007 zainicjowaliśmy naszą obecność na polu wolontariatu międzynarodowego.

  1. Nasza wolontariuszka Dagmara w ramach EVS przebywała we Włoszech w Chiari, w Centro Giovanile 2000. – Rok szkolny 2007-2008.
  2. W tym samym roku szkolnym (2007-2008) w naszym oddziale w Szczecinie Wielgowie gościliśmy dwóch wolontariuszy z Włoch. Ich pobyt w Polsce realizowany był w ramach współpracy z włoską organizacją La Federazione SCS/CNOS (Servizio Civile Salesiano / Centro Nazionale delle Opere Salesiane).
  3. Status „organizacji goszczącej” (EVS w ramach Programu „Młodzież w działaniu”) posiadał oddział w Bydgoszczy. Obecnie poszukujemy wolontariuszy o salezjańskich „korzeniach”.
  4.  W roku szkolnym 2008-2009 w Oratorium św. Jana Bosko w Szczecinie (ul. Witkiewicza 64) gościmy dwóch wolontariuszy w ramach współpracy z włoską organizacją La Federazione SCS/CNOS (Servizio Civile Salesiano / Centro Nazionale delle Opere Salesiane).

Osoby z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego zainteresowane wolontariatem poza granicami Polski prosimy o kontakt z Prezesem SSWM (prezes@sswm.org) lub z księżmi z poszczególnych oddziałów.

Osoby wyjeżdżające z Polski pragniemy wysyłać do członków salezjańskiej sieci Don Bosco Youth Net lub innych placówek salezjańskich.