AktualnościMGSOratoriumSSWM

Toruń gospodarzem Szkoły Animatora Salezjańskiego 2022

We wrześniu zaczęliśmy nowy rok formacyjny, a w miniony weekend (14-16 października 2022) rozpoczęły się spotkania młodzieży w ramach Szkoły Animatora Salezjańskiego.

Do Torunia przyjechaliśmy z przeróżnych miejscowości: z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Debrzna, Dębna, Leszna, Lubrzy, Rumi i Szczecina. Był też jeden rodzynek z miasta Kopernika!

Tematem przewodnim Szkoły Animatora Salezjańskiego były konflikty i sposoby radzenia sobie z nimi. Mieliśmy przyjemność skorzystania z warsztatów, które prowadziły wspaniałe osoby: p. Lidia Obarzanek, kl. Dawid Witko SDB i ks. Michał Jeszke SDB. Na warsztatach uczyliśmy się m.in. tego, jak rozwiązywać konflikty i jak ich unikać, a jeden z paneli dotyczył kwestii moralnych.

Oprócz warsztatów był czas na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, Eucharystię i wspólny różaniec. Wielbiliśmy Boga śpiewem, graniem na ukulele i na gitarze. Oczywiście nie brakowało też czasu na zabawę i integrację, tańczyliśmy, bawiliśmy się razem i rozmawialiśmy ze sobą.

Dlaczego warto, aby osoby których nie było, przyjechały następnym razem? Bo jest świetna zabawa, zawsze poznaje się kogoś nowego, są wspaniali prowadzący (ks. Damian Okroj SDB i ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB), wspólnie się modlimy. Jeśli chcecie doświadczyć tego, co my, zapraszamy na kolejny SAS, który odbędzie się w dniach 24-26 lutego 2023 r. w Debrznie. Nie może Was zabraknąć!

Zobaczcie też relację na Instagramie!

Nadia Rodriguez
fot. ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB/Karol Komorowski