MGSNowogródek PomorskiOratorium

Wiosenne działania Oratorium “Stasiówka”

“Oratorium Stasiówka” to miejsce dla dzieci i młodzieży w Gminie i Parafii Nowogródek Pomorski. Dzięki Salezjańskiemu Stowarzyszeniu Wychowania Młodzieży w Pile, lokalna społeczność już dziś może cieszyć się nowymi pomieszczeniami oraz sprzętem.

Choć projekt jest jeszcze w trakcie kontynuacji (planowane oddanie boisk do piłki nożnej i siatkówki oraz sala multimedialna pod koniec września) to nasi podopieczni mogą już korzystać z części dla nich przeznaczonych. Zajęcia w naszym Oratorium odbywają się regularnie i obejmują wiekowo wszystkie dzieci.

W Oratorium odbywają się zajęcia integracyjne z matematyki, muzyki, kółka teatralnego, a największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia szachowe. Swoje spotkania mają również ministranci, przyszli animatorzy oraz odbywają się spotkania okazjonalne, jak spotkanie Rady Szkół, Radnych, Stowarzyszeń działających na terenie naszej Gminy.

Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania dla ks. Michała Mejera oraz wspólnoty salezjańskiej z Łomianek za “ofiarę wielkopostną” na gry planszowe i materiały dydaktyczne, jak również wspólnotom szkolnym ze Szczecina (Ku Słońcu) oraz Torunia i salezjanom z Różańska za ofiarowanie sprzętu komputerowego i stołu do gry w ping–ponga.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

Dodaj komentarz