AktualnościGaleriePiła

XVIII Spartakiada Szkół i Ośrodków Salezjańskich

Św. Jan Bosko mawiał, że “gdzie boisko jest żywe – diabeł jest martwy”. W dniu 5 listopada 2022 r. do Piły zjechały szkoły i ośrodki salezjańskie z czterech północno-zachodnich województw, by wziąć udział w XVIII Spartakiadzie Szkół Salezjańskich i Ośrodków Wychowawczych.

Jak mawiają, “sport to zdrowie” – ale ten wytarty slogan nie jest jedynym podwodem, dla którego od lat młodzież przystępuje do rywalizacji. Spartakiada to szansa na dobrą zabawę, zdrowe współzawodnictwo i uwolnienie emocji. I po raz kolejny na parkietach pilskich hal sportowych królowała piłka nożna i siatkowa.

Równolegle w sali gimnastycznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej przy ul. Andersa, w turnieju drużynowym rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy, Konina, Piły, Torunia i Szczecina.

Podziękowania za organizację jubileuszowej, XVIII edycji Spartakiady Szkół Salezjańskich należą się gospodarzom z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, a także nauczycielom i wychowawcom wszystkich przybyłych Szkół i Ośrodków.

XVIII Spartakiada Szkół Salezjańskich została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach zadania pn. “Sportowe spotkania młodzieży salezjańskiej 2022” zrealizowanego z Programu Wsparcia Edukacji. W wydarzeniu wzięło udział blisko 350 osób.

Klasyfikacja końcowa (młodsi)

  1. Piła & Szczecin
  3. Bydgoszcz
  4. Konin
  5. Toruń

Klasyfikacja końcowa (starsi)

Piłka nożna – Szkoła podstawowa:
 1. Rzepczyno
 2. Rumia
 3. Konin
 4. Szczecin
 5. Piła
 6. Bydgoszcz
 7. Toruń
 8. Aleksandrów Kujawski
Piłka nożna – Szkoła ponadpodstawowa:
 1. Szczecin
 2. Aleksandrów Kujawski
 3. Piła
 4. Trzciniec
 5. Bydgoszcz
 6. Rumia
Siatkówka dziewcząt – Szkoła ponadpodstawowa:
 1. Aleksandrów Kujawski
 2. Rumia
 3. Piła
Siatkówka chłopców – Szkoła ponadpodstawowa:
 1. Aleksandrów Kujawski
 2. Piła
 3. Rumia
 4. Szczecin

Red.
fot. ks. Grzegorz Gruba SDB/Facebook