AktualnościGaleriePiła

XVIII Turniej Piłki Nożnej Halowej LSO

19 listopada 2022 r. zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale również salezjanów i młodzież zmierzających do Piły na XVIII Inspektorialny Turniej Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na 20 zgłoszonych placówek nie dojechały dwie (Słupsk i Swobnica). Jednak do serca Inspektorii szczęśliwie dotarli ministranci i opiekunowie z Aleksandrowa Kujawskiego (NMP WW i Kolegium Kujawskie), Bań, Bydgoszczy (św. Marek), Czaplinka, Debrzna, Dębna, Gdańska, Główczyc, Kawnic, Kobylnicy, Lądu, Piły (św. Jan Bosko), Rumi (św. Krzyż i NMP WW), Rzepczyna oraz Szczecina (Gumieńce i św. Jan Bosko).

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele pw. Świętej Rodziny. Słowo Boże do zebranych skierował ks. Jakub Marek, delegat księdza inspektora ds. Liturgicznej Służby Ołtarza, który zachęcił chłopców do dawania świadectwa służby w codzienności oraz wierności Panu Bogu.

Biały puch, którego warstwa znacząco powiększyła się w czasie trwania Eucharystii, wprowadził uczestników Turnieju w lekkie zakłopotanie. Mimo pewnych trudności, wszystkim udało dotrzeć się na dobrze znane hale pilskich szkół.

Jubileuszowy, XVIII Turniej Piłki Nożnej Halowej LSO rozgrywany był według sprawdzonego schematu, tj. w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na grupy, w systemie “każdy z każdym”. Nie brakowało emocji, szczególnie wśród młodszych ministrantów. Niektórzy skakali z radości i tonęli w objęciach kolegów, inni demonstrowali swoją złość i rozczarowanie po przegranym spotkaniu. To przecież ludzkie… Jednak, dzięki Bogu, całe rozgrywki przebiegły bezpiecznie i w duchu fair play.

Wielkie podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju należą się ks. Dariuszowi Presnalowi SDB i ekipie z parafii pw. św. Jana Bosko. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa (SP kl. 1-5)

 1. Piła św. Jan Bosko
 2. Szczecin św. Jan Bosko
 3. Czaplinek
 4. Ląd
 5. Bydgoszcz św. Marek
 6. Szczecin Gumieńce
 7. Rumia NMP WW
 8. Kobylnica
 9. Aleksandrów Kuj. NMP WWW
 10. Główczyce
 11. Dębno
 12. Kawnice
 13. Debrzno
 14. Rumia św. Krzyż

Najlepszy bramkarz: Alan Gryniewicz (Szczecin św. Jan Bosko)
Najlepszy strzelec: Adrian Grudzień (Piła św. Jan Bosko)

Klasyfikacja końcowa (SP kl. 6-8)

 1. Główczyce I
 2. Piła św. Jan Bosko
 3. Rumia NMP WW
 4. Dębno
 5. Rumia św. Krzyż
 6. Debrzno
 7. Czaplinek
 8. Bydgoszcz św. Marek
 9. Aleksandrów Kuj. NMP WWW
 10. Główczyce II
 11. Kobylnica
 12. Kawnice
 13. Rzepczyno
 14. Szczecin Gumieńce

Najlepszy bramkarz: Adrian Konkol (Główczyce)
Najlepszy strzelec: Ignacy Małachowski (Piła św. Jan Bosko)

Klasyfikacja końcowa (szkoła ponadpodstawowa)

 1. Rumia św. Krzyż
 2. Aleksandrów Kuj., Kolegium
 3. Piła św. Jan Bosko
 4. Gdańsk
 5. Rzepczyno
 6. Bydgoszcz św. Marek
 7. Banie
 8. Rumia NMP WW
 9. Główczyce

Najlepszy bramkarz: Jakub Górski (Aleksandrów Kuj., Kolegium)
Najlepszy strzelec: Michał Piotrowski (Aleksandrów Kuj., Kolegium)

XVIII Turniej Piłki Nożnej Halowej LSO został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach zadania pn. „Sportowe spotkania młodzieży salezjańskiej 2022” zrealizowanego z Programu Wsparcia Edukacji. W wydarzeniu zorganizowanym przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży wzięło udział 300 ministrantów i opiekunów.

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
fot. Oliwia Woźniak
wideo ks. Maciej Sarbinowski SDB