AktualnościGalerieMGS

XVII Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego LSO w Debrznie

Ping – pong, ping – pong, skurcz – rozkurcz, skurcz – rozkurcz… Miarowe uderzenie piłeczki do tenisa stołowego mogą kojarzyć się z regularnym biciem serca. Przy odrobinie dobrej woli i wyobraźni. Oba te elementy miały swoje miejsce podczas XVII Inspektorialnego Turnieju Tenisa Stołowego LSO.

Spotkanie rozpoczęło się w gościnnym Oratorium w Debrznie, gdzie czekały wcześniej przygotowane kanapki i napoje. Było to idealne powitanie uczestników, którzy niejednokrotnie musieli przejechać kilkaset kilometrów. Oficjalne inauguracja Turnieju miała miejsce w kościele parafialnym w Debrznie. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB, inspektorialny delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego. Wszystkich gości i parafian przywitał ks. dyrektor Marcin Nowicki SDB. Jak sam zauważył, wiele radości daje mu fakt, że młodzież czuje się tak dobrze w Debrznie. Zapewnił także o otwartości i gotowości do pomocy.

Ważnym momentem była homilia. Słowo Boże wygłosił ks. Jakub Marek SDB, inspektorialny delegat ds. LSO. To były szczególne minuty. Pośród emocji związanych ze zbliżającymi się rozgrywkami, padły słowa mówiące o nawróceniu, przemianie serca i zaczynaniu poprawy od siebie. Była także zachęta do dobrze rozumianego egoizmu – troski o siebie, proszeniu o nawrócenie. Zakończenie Eucharystii było jednocześnie rozpoczęciem rozgrywek. Tak od bicia serca uczestnicy przeszli do uderzeń piłeczek tenisowych.

Blisko 100 uczestników rywalizowało w 4 kategoriach. Przyjechali reprezentanci 19 wspólnot ministranckich z salezjańskich placówek, co jest bardzo dobrym rezultatem. Dobrze, że wciąż istnieje motywacja do wspólnych spotkań. Po przedstawieniu zasad, przystąpiono do rozgrywek. Ponad dziesięć stołów pingpongowych stało się miejscem zaciętej rywalizacji i zmagań. Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy zachowywali się zgodnie z duchem zasad fair play. Niezwykle cenne było także to, co działo się między rozgrywkami. Wspólne rozmowy, śpiew, zabawy i taniec dawały wiele powodu do radości i integracji.

Po kilku godzinach zawody zakończono. Zanim rozdano nagrody, znalazł się czas, by przedstawić każdą z przybyłych wspólnot. Były także podziękowania dla organizatorów. Tutaj warto wspomnieć trud, który włożył ks. Damian Okroj SDB wraz z całą wspólnotą wychowawczo-duszpasterską z Debrzna, ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB, ks. Jakub Marek SDB oraz sędziowie z p. Janem Płaczkiem na czele. Pojawiło się też kilka zaproszeń – na Weekend z ks. Bosko do Lądu (24-26 III), spotkanie FollowMe do Szczecina (31 III-2 IV) i XXVIII Ministranckie Święto Dominika Savio do Aleksandrowa Kujawskiego (28 IV-1 V). To były naprawdę wartościowe chwile, oby więcej takich spotkań!

Klasyfikacja końcowa

Kategoria I (SP kl. 1-5)

 1. Konrad Krasicki (Piła św. Jan Bosko) – 13 pkt
 2. Mateusz Kinder (Toruń) – 11 pkt
 3. Jakub Bochyński (Toruń) – 10 pkt

Kategoria II (SP kl. 6-8)

 1. Rafał Guzikowski (Szczecin św. Jan Bosko) – 13 pkt
 2. Karol Krasicki (Piła św. Jan Bosko) – 11 pkt
 3. Damian Piwoni (Słupsk) – 10 pkt

Kategoria III (szkoła ponadpodstawowa)

 1. Mateusz Białko (Swobnica) – 13 pkt
 2. Cezary Pietras (Szczecin Wielgowo) – 11 pkt
 3. Konrad Kieruj (Debrzno) – 10 pkt

Kategoria Opiekunowie

 1. Adam Kostra (Rumia Podwyższenie Krzyża Św.) – 13 pkt
 2. Robert Scheffler (Szczecin św. Jan Bosko) – 11 pkt
 3. Wiesław Górski (Szczecin św. Jan Bosko) – 10 pkt

Klasyfikacja drużynowa

 1. Piła św. Jan Bosko – 39 pkt
 2. Rumia NMP WW – 32 pkt
 3. Toruń – 30 pkt

Organizatorzy wydarzenia: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile, Oratorium św. Jana Bosko w Debrznie.

ks. Grzegorz Chmieliński SDB
fot. ks. Damian Okroj SDB/ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB