AktualnościGalerieMGS

XVIII Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego LSO w Debrznie

16 marca 2024 roku w Debrznie po raz osiemnasty rozegrano Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego LSO.

To wiosenne spotkanie w Debrznie co roku gromadzi kilkudziesięciu pasjonatów stołu, piłeczki i rakietki. Wszak ten sprzęt można znaleźć właściwie w każdym Oratorium czy salce ministranckiej.

Tym razem na turniej przyjechało blisko 90 ministrantów z opiekunami, a do rywalizacji w czterech kategoriach wiekowych stanęło 76 zawodników z 15 placówek naszej Inspektorii (Banie, Boleszkowice, Bydgoszcz św. Marek, Debrzno, Dębno, Główczyce, Kowalewo, Ląd, Piła św. Jan Bosko, Rumia św. Krzyż i NMP WW, Rzepczyno, Sarbinowo, Słupsk, Szczecin św. Jan Bosko).

Zanim jednak wszyscy stanęli do rozgrywek, ministranci i opiekunowie zgromadzili się w kościele parafialnym na Eucharystii, której przewodniczył ks. Jakub Marek SDB, inspektorialny delegat ds. LSO. Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Malinowski SDB, który nawiązał m.in. do słów św. Pawła porównującego życie człowieka do zawodów: – Tak jak z pewnością przygotowywaliście się do dzisiejszych zawodów, do dzisiejszego turnieju, trenowaliście, tak samo w naszym życiu do czegoś się przygotowujemy, na coś czekamy. Całe nasze życie pozwala przygotować się nam na spotkanie z Jezusem. Dodał, że podobnie jak w życiu sportowców zdarzają się kontuzje, tak kontuzją duszy człowieka jest grzech. Taką kontuzję można wyleczyć w sakramencie pokuty i pojednania.

Po Mszy św. udano się na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Debrznie, aby przez kilka godzin rywalizować o jak najlepsze pozycje (grano do dwóch wygranych setów). Zmagania były zacięte, a niektóre pojedynki kończyły się dopiero w trzecim secie, na przewagi. Nad właściwym przebiegiem zawodów tradycyjnie czuwał sędzia główny, pan Jan Płaczek, którego wspierało kilku innych sędziów. Cennym obrazem był widok rozmawiających ministrantów z różnych placówek, a znających się z innych spotkań, jak choćby Weekend z ks. Bosko czy Ministranckie Święto Dominika Savio.

Dziękujemy za pomoc i organizację Turnieju salezjanom, członkom wspólnoty Oratorium św. Jana Bosko i wszystkim ludziom dobrej woli, których w Debrznie nie brakuje!

Wydarzenie zorganizowały Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile oraz Oratorium św. Jana Bosko w Debrznie.

Klasyfikacja końcowa

Kategoria I (rocznik 2012-2016)

 1. Konrad Krasicki (Piła św. Jan Bosko) – 13 pkt
 2. Szymon Stefanowicz (Dębno) – 11 pkt
 3. Stanisław Ewaldt (Rumia NMP WW) – 10 pkt

Kategoria II (rocznik 2009-2011)

 1. Piotr Ziętek (Szczecin św. Jan Bosko) – 13 pkt
 2. Gabriel Leszczyński (Rumia NMP WW) – 11 pkt
 3. Bartosz Celmer (Rzepczyno) – 10 pkt

Kategoria III (rocznik 2004-2008)

 1. Patryk Koperski (Rzepczyno) – 13 pkt
 2. Igor Soleniewicz (Rzepczyno) – 11 pkt
 3. Rafał Guzikowski (Szczecin św. Jan Bosko) – 10 pkt

Kategoria OPEN

 1. Rafał Szyliński (Rzepczyno)
 2. Adam Kostra (Rumia Podwyższenie Krzyża Św.)
 3. ks. Piotr Pączkowski SDB (Bydgoszcz św. Marek)

Klasyfikacja drużynowa

 1. Rzepczyno – 52 pkt
 2. Rumia NMP WW – 36 pkt
 3. Szczecin św. Jan Bosko – 23 pkt

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
fot. KT/ks. Rafał Krysiak SDB