Aktualności

Wyniki konkursu wiedzy pt. „Św. Jan Bosko – osoba, epoka, dzieło”

W roku jubileuszu 200-lecia snu Janka Bosko (1824-2024), Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży we współpracy z Salezjanami Księdza Bosko w Lądzie nad Wartą, zorganizowało konkurs wiedzy o św. Janie Bosko dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych.

Konkurs został objęty patronatem pięciu Kuratorów Oświaty z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, za co serdecznie dziękujemy.

Ostatecznie udział wzięły tylko trzy szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego: Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio z Torunia, Salezjańskie Kolegium Kujawskie z Aleksandrowa Kujawskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 67 z Bydgoszczy.

Uczestników obowiązywały przede wszystkim lektury „Spełniony sen” oraz „Wspomnienia Oratorium”, a konkurs obejmował dwa etapy: szkolny i finałowy. Poziom testów był bardzo wysoki i należało skrupulatnie przeczytać wspomniane lektury, aby wskazać poprawne odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte.

Zostały nagrodzone osoby, które zajęły sześć pierwszych miejsc:

I miejsce: Weronika Kwiatkowska – SP 67 w Bydgoszczy (18/28 pkt)
II miejsce: Nina Romanowska – Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim
III miejsce: Gabriela Romanowska – Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim
IV miejsce: Paulina Nawrocka – SP 67 w Bydgoszczy
V miejsce: Mikołaj Noworolski – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu
VI miejsce: Marek Kozicki – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu

Gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunom!

Życzymy, aby sen Janka Bosko spełniał się także w życiu laureatów oraz by przyjaźń z nim, była trwała i pełna entuzjazmu.

ks. Damian Okroj SDB